Sistem Uzmanlığı
AMAÇ
Sistem Uzmanlığı(Mühendisliği,MCSE,MCITP) eğitiminin amacı, sadece eğitim vermek ve sınavlara hazırlamak değil, katılımcıların bir bütün olarak windows işletim sistemi ve ağ altyapısına hakim olmasını sağlamak, sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek teorik ve pratik bilgiye sahip elemanlar yetiştirmektir.
TANIM
Dünyada en çok tanınan ve uluslar arası geçerliliğe ve saygınlığa sahip kariyer programı olan MCITP(Sistem Mühendisliği,Bilgi Teknolojileri Uzmanlığı olarak değişmiştir,eski adı MCSE'dir) eğitimlerini alan kişiler, Sistem Uzmanı(Mühendisi) olarak firmaların ve kurumların tüm ağ altyapısını kuran, yöneten ve tasarlayan kişilerdir. Microsoft Windows istemci ve hizmetçi bilgisayarların kurulumu ve bakımını, bunların merkezi bir bilgisayardan yönetimini sağlarlar. Yerel(LAN) ve Geniş Alanlı(WAN) ağların birbirleri ile iletişimini gerçekleştirirler.
EĞİTİMDE KULLANILAN YAZILIMLAR
Eğitimlerimizde Windows 10 ve Windows 2012(deneme sürümü) kullanılmaktadır.
ÖN KOŞULLAR
Katılımcıların temel düzeyde Windows işletim sistemlerini bilmesi gerekmektedir.
KİMLER KATILMALI
Ağ ve Sistem Yöneticiliği ile ilgilenen; bilgi işlemciler, teknik servis personeli, bilgisayar ile ilgilenen ve kariyerine yeni bir sayfa açmak isteyen meraklı kişiler bu eğitim programına katılabilirler. Katılımcıların belirli düzeyde bilgisayar donanım bilgisine sahip olması eğitimin kolay ve daha verimli geçmesini sağlayacaktır. Bilgisayar dünyasında gerçekten uzmanlaşmak, internet, ağ teknolojileri alanında kariyer sahibi olmayı hedefleyen kişiler Sistem Mühendisliği eğitimlerine katılabilir.
NELER KAZANILACAK
Sistem Uzmanlığı(Mühendisliği) eğitimleri'ni alan kişiler Windows 10 ve Windows 2012 Server İşletim sistemlerini kurabilecek, ihtiyaçlara göre yapılandırabilecek, bakımlarını ve çökme durumunda kurtarma işlemlerini yapabilecek, Bilgisayarlar arasında yazıcı ve klasör paylaşımlarını güvenli bir şekilde yönetebilecek, Ağ alt yapısını planlayıp uygulayabilecek, İnternetin iletişim kuralı TCP/IP’yi çalıştığı proje ve firma ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırabilecek, Ağdaki dağıtık bir yapıda olan bilgisayarların Active Directory sayesinde merkezi bir bilgisayar üzerinden yönetimini yapabilecek, İsim çözümleme, otomatik IP dağıtma, digital sertifika, uzaktan erişim hizmetçilerini ve istemcilerini yapılandırıp, yönetebilecek Yerel Alan Ağları oluşturabilecek, Geniş Alan Ağlarını birbirine bağlayabilecek Firma mesajlaşma altyapısını oluşturup ,yönetebilecek
İÇERİK

410-Installing and Configuring Windows Server 2012
411-Administering Windows Server 2012
412-Configuring Advanced Windows Server 2012 Services

413-Designing and Implementing a Server Infrastructure
414-Implementing an Advanced Server Infrastructure

415-Implementing a Desktop Infrastructure
416-Implementing Desktop Application Environments

SERTİFİKASYON ve SINAVLAR
MCSA: Windows Server 2012 MCSE: Server Infrastructure MCSE: Desktop Infrastructure
İŞ OLANAKLARI
Sistem ve Ağ Uzmanı/System and Network Professional Sistem Mühendisi/System Engineer Sistem ve Ağ Danışmanı/System and Network Consultant Sistem Yöneticisi /System Manager Bilgi İşlem Yöneticisi/Information Process Manager
SÜRE
210 Saat
EĞİTİM TAKVİMİ
Bu eğitim ile ilgili istekleriniz için lütfen iletişime geçiniz
Bu eğitim ile ilgili istekleriniz için lütfen iletişime geçiniz
Ön Kayıt Formu
Kaydet
Vazgeç
Kayıt işleminiz gerçekleşmiştir. Sizinle En Kısa Sürede iletişme geçilecektir.