Hakkımda

 

1969 yılında Adana'da doğdu. 1987 yılında Adana Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Bilgisayar ile ilk kez 1987 yılında tanıştı. Mainframe’lerde Basic'i öğrenerek yazılım ve bilgisayar dünyasına adımını attı.  1994 yılında Hacettepe üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve aynı bölümde 1998 yılında yüksek lisansını tamamladı. 2003-2007 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme alanında lisans eğitimini tamamladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra hemen iş hayatına atılan Mustafa ÇELİKCAN, çalıştığı süre içerisinde programlama dillerinden; Visual Basic, VB.NET, Delphi, C++, PHP ve C # kullanarak birçok proje geliştirdi.  Veritabanlarından; Oracle, SQL Server, Interbase veritabanları ile uzun yıllar uğraştı. Aynı zamanda İşletim Sistemlerinden; Novell, OS2, Linux ve Windows işletim sistemleri üzerinde uzun yıllar çalıştı.

Bilişim sektöründe değişik firmalarda, teknik servis sorumlusu, bilgi işlemci, yazılımcı, yazılım müdürü, eğitmen olarak çalıştı. Çeşitli eğitim kurumlarında, üniversitelerde Yazılım Mühendisliği (MCPD), Sistem Mühendisliği(MCSE, MCITP), Oracle Veritabanı(OCA,OCP), Microsoft SQL Server(MCDBA), Certified Ethical Hacker(CEH) Eğitimleri ve Seminerleri verdi. 

Verilen Eğitimler